Strona główna Borne Sulinowo Projekt „Nie siedź w domu! Weź się rusz!” zrealizowany

Projekt „Nie siedź w domu! Weź się rusz!” zrealizowany

Koło Gospodyń Wiejskich w Łubowie zakończyło realizację projektu pn. „Nie siedź w domu! Weź się rusz!”. Był on finansowany przez Fundację ORLEN w ramach programu Moje miejsce na Ziemi. Była to VI edycja programu.

Od października 2023 do końca czerwca 2024 roku KGW w Łubowie inicjowało 
i przeprowadzało szereg przedsięwzięć aktywnościowych na rzecz lokalnej społeczności. W ramach projektu zorganizowano dwa treningi nordic walking z profesjonalnym trenerem, a przez pięć miesięcy w świetlicy wiejskiej w Łubowie prowadzone były zajęcia taneczne dla dwóch grup – dla dzieci i dla dorosłych. Przez ten czas Łubowo było najbardziej roztańczoną miejscowością w gminie Borne Sulinowo. Wiosną z kolei zorganizowano obchody Dnia Ziemi połączone z lekcją ekologii oraz podchodami z zadaniami. Zarówno dzieci, jak i dorośli bawili się wyśmienicie. Wśród aktywności nie mogło zabraknąć rodzinnego rajdu rowerowego czy spływu kajakowego.

Propozycje „powodów” do wyjścia z domów cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności. Z projektu korzystali nie tylko mieszkańcy Łubowa, ale także dzieci i dorośli z okolicznych miejscowości. Projekt udowodnił, że warto wyjść z domu i aktywnie spędzać czas wśród sąsiadów czy bliskich. Uczestnicy otrzymali worko-plecaki i odblaskowe szelki. Na koniec przygotowano również pamiątkowy kalendarz na rok 2025, by przypominać o tak wartościowo spędzonym czasie.

Mamy nadzieję, że wszyscy na długo zapamiętają spotkania i wspaniałą zabawę! Dodajmy, że uczestnicy korzystali ze wszystkich aktywności bezpłatnie.

Info: Małgorzata Siluk, prezes KGW Łubowo