Strona główna Borne Sulinowo Borneńska Strefa Aktywnego Wypoczynku zostanie rozbudowana

Borneńska Strefa Aktywnego Wypoczynku zostanie rozbudowana

Foto: CKiR Borne Sulinowo

W ramach pierwszej edycji Polskiego Ładu borneński samorząd otrzymał ze strony 4,5 mln zł rządowego dofinansowania na projekty związane ze sportem i aktywnością ruchową. Zgodnie z przedłożonym wówczas przez burmistrz Dorotę Chrzanowską wnioskiem, w Bornem Sulinowie przebudowie ulec miała Strefa Aktywnego Wypoczynku, a przy Szkole Podstawowej w Łubowie metamorfozę ma przejść szkolne boisko. Obie inwestycje wchodzą właśnie w fazę realizacji – podpisane zostały już umowy z wykonawcami.

O boisku w Łubowie już wspominaliśmy, jeśli zaś idzie o projekt w Bornem Sulinowie to przewiduje on przede wszystkim budowę pumptrucku, skateparku oraz toru rolkowego, a więc obiektów przeznaczonych dla nieco starszych dzieci oraz młodzieży. Poza instalacjami dla rowerów, deskorolek oraz łyżworolek, powstanie też specjalne strefa dla rodziców, którzy znajdą w niej chwilę wytchnienia w czasie gdy ich dzieci będą korzystać z nowo powstałych atrakcji.

Teren na którym wszystko to się wkrótce ma pojawić usytuowany jest tuż obok lokalnego Centrum Kultury i Rekreacji, a konkretnie przy lokalnym Orliku.

Więcej o inwestycjach realizowanych na terenie gminy w najnowszym wydaniu Borneńskiego Programu Samorządowego.