Strona główna Aktualności Budynki gospodarcze w ogniu – nocna akcja w Śmiadowie

Budynki gospodarcze w ogniu – nocna akcja w Śmiadowie

Weekend dla szczecineckich strażaków nie rozpoczął się zbyt optymistycznie. Zapoczątkował go nocny pożar budynków gospodarczych w miejscowości Śmiadowo-Kolonia w gminie Borne Sulinowo, do którego doszło dziś, 14 stycznia po godzinie 04:00.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów zastano stodołę wraz z innym obiektem gospodarczym, które były objęte w całości ogniem. Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej. Ze względu na szybkie rozprzestrzenianie się ognia konieczna była obrona sąsiednich budynków mieszkalnych.

Wewnątrz znajdowały się m.in.: skuter, pilarki, narzędzia, drewno oraz opony. Większość z nich uległo całkowitemu spaleniu. W trakcie prowadzenia działań doszło również do zawalenia się budynków.

W fazie dogaszania strażacy musieli przegrzebywać i zalewać pogorzelisko by nie doszło do ponownego zapłonu. Działania trwały przez ponad 5 godzin. Brało w nich udział 6 zastępów straży pożarnej: dwa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szczecinku, dwa z OSP Łubowo oraz jeden z OSP Miasta Bornego Sulinowa i OSP Juchowo.

Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jakub Łosek, Szczecinek112

MATERIAŁ PARTNERA – KLIKNIJ