Strona główna Aktualności Dożynkowa fiesta w regionie

Dożynkowa fiesta w regionie

Już 10 września w Marcelinie, Lotyniu, Starowicach oraz Wyczechach odbędzie się dziękczynne święto plonów. Na mieszkańców regionu będzie czekać wiele atrakcji i stoisk z lokalnymi przysmakami.

GMINA SZCZECINEK – MARCELIN

O godzinie 14:00 rozpocznie się dożynkowa msza polowa. Następnie otwarcia imprezy dokonają włodarze gminy oraz lokalni parlamentarzyści. Dla przybyłych gości przygotowano wiele atrakcji m.in.: „Bitwa Regionów”, występy zespołów ludowych, czy stoiska z wyrobami Kół Gospodyń Wiejskich. O godzinie 19:00 wystąpi gwiazda wieczoru – zespół EXAITED.

GMINA BORNE SULINOWO – STAROWICE

Święto plonów rozpocznie się o godzinie 15:00 uroczystą mszą świętą w zabytkowym kościele. Nie zabraknie tradycyjnego korowodu, czy dzielenia się chlebem. Na scenie wystąpią lokalne zespoły oraz wykonawcy muzyczni. Przygotowano również animacje dla dzieci, konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy, zamki dmuchane, stragany z żywnością oraz wystawę sprzętu rolniczego. Od godziny 19:30 trwać będzie zabawa taneczna z DJ.

GMINA OKONEK – LOTYŃ

W Lotyniu już w sobotę odbędą się X Dożynki Parafialne. Wydarzenie poprzedzi msza święta o godzinie 12:00 na boisku sportowym. Oprócz tradycyjnego ceremoniału tego typu imprezy zaplanowano: konkursy, losowania, występ umiejętności KSW Szczecinek, pokaz sprzętu strażackiego, poczęstunek, stoiska edukacyjne Lasów Państwowych, strzelnicę oraz wiele innych.

GMINA CZARNE – WYCZECHY

W tym roku w sąsiedniej gminie Czarne patronat honorowy nad dożynkami objął Marszałek województwa pomorskiego – Mieczysław Struk. Na godzinę 14:00 zaplanowano mszę dziękczynną za zebrane plony. Po oficjalnym otwarciu dożynek mieszkańcy oraz przybyli goście będą mogli skorzystać z takich atrakcji jak: pokaz sprzętu rolniczego, park zabaw dla dzieci, stoiska gastronomiczne, jak również konkursy i zabawy dla wszystkich niezależnie od wieku. Na scenie wystąpią: „Alebabki”, „Łobuzy” oraz DJ MG.

Serdecznie zapraszamy!