Strona główna Aktualności Dzieci i policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach

Dzieci i policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach

Szczecineccy policjanci ruchu drogowego wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Jeleniu prowadzili dziś działania pn.: Kierowco zwolnij! Uwaga dzieci! Założenia i wspólne cele akcji idealnie wpisały się w kanony trwającej od kilku dni ogólnopolskiej akcji Bezpieczna droga do szkoły.

Policjanci ze szczecineckiej drogówki wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej  w Jeleniu już od samego rana mocno zaakcentowali swoją obecność na DK nr 20 w pobliżu swojej szkoły. Wspólne działania miały zwrócić uwagę wszystkich kierujących na pobliską szkołę i uczniów którzy do niej uczęszczają. To właśnie głos społeczność szkolnej, że kierowcy nie zwalniają w pobliżu ich szkoły i jeżdżą zdecydowanie za szybko był argumentem, który przekonał mundurowych do innowacyjnych działań. Policjanci  wspólnie z uczniami przygotowali akcję pn.: „Kierowco zwolnij! Uwaga dzieci!”.

Uczniowie nie tylko mieli okazję poznać policyjne pojazdy ale przede wszystkim przyglądać się z bliska pracy szczecineckich funkcjonariuszy. Po mimo znaków drogowych ostrzegających i krzyczących „uwaga dzieci”  policjanci zatrzymali do kontroli tych kierowców, którzy ignorując znaki przekroczyli dozwoloną prędkość. Dla wielu dorosłych mandat podczas dzisiejszych kontroli byłby najłaskawszą formą kary, Uczniowie uczestniczący w działaniach nie szczędzili słów krytyki i apelowali o przestrzeganie przepisów. Dla „niesfornych” kierowców uczniowie podstawówki w Jeleniu przygotowali gorzką karę w postaci kwaśnej cytryny.

Dzisiejsze spotkanie pokazało również, że wielu kierowców zdecydowanie stosuje się do przepisów, zdejmują nogę z gazu i przewidują sytuację w których mogą uczestniczyć dzieci. Dla tego grona zatrzymanych przez policjantów do kontroli kierowców czekały słodkie upominki, słowa podziękowania i dziecięce uśmiechy.

Już dziś wiemy, ze akcja na stałe wpisze się w harmonogram szkolnych przedsięwzięć profilaktycznych, co ucieszyło nie tylko uczniów ale i mundurowych.