Strona główna Gmina Szczecinek Parsęcko lokalną stolicą tenisa stołowego

Parsęcko lokalną stolicą tenisa stołowego

Parsęcki Klub Senior+ tym razem zamienił sięw obleganą halę sportową. Wszystko za sprawą Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego zorganizowanego wczoraj przez lokalne stowarzyszenie Razem dla Szkoły, który cieszył się niezwykle dużym zainteresowaniem.

Całodniowa rywalizacja prowadzona była w aż 7 kategoriach wiekowych. Najmłodsi rywalizowali porankiem, po południu za rakietki chwycili z kolei starsi mieszkańcy gminy Szczecinek. Najlepsi pingpongiści mogli liczyć na obowiązkowe puchary dla czołowej trójki, ale z pustymi rękami nie wyszedł nikt – organizatorzy zadbali o upominek dla każdego uczestnika, tak samo zresztą jak o poczęstunek.

Doskonale bawili się wszyscy, zarówno wygrani jak i przegrani. Dla tych ostatnich często był to pierwszy turniej w życiu, co nie oznacza, że do zawodów przystąpili nieprzygotowani. Przed zawodami odbyły się wspólne treningi pod przewodnictwem Mirosława Gręźlikowskiego, z których mieszkańcy bardzo chętnie korzystali – podkreśla Alicja Kurek ze stowarzyszenia Razem dla Szkoły, jednocześnie dodając – Wyraźnie widać, że mieszkańcy mają chęć i potrzebę aktywności sportowej, dlatego będziemy starali się cyklicznie organizować podobne wydarzenia.

XIII edycja tenisowych Mistrzostw Parsęcka odbyła się dzięki wsparciu Gminy Szczecinek (dofinansowanie z funduszy wspierania i upowszechniania kultury fizycznej wśród mieszkańców), lokalnych radnych, sołtys Parsęcka, OSP Parsęcko oraz firmy Grene.