Strona główna Grzmiąca Droga w Mieszałkach oficjalnie oddana do użytku

Droga w Mieszałkach oficjalnie oddana do użytku

W miejscowości Mieszałki symbolicznie dziś oddano kolejny kompleksowo wyremontowany fragment drogi. Modernizacja możliwa była dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Rząd w ramach Polskiego Ładu.

Po zmianie oblicza ul. Spółdzielczej w Grzmiącej, tym razem metamorfoza dosięgnęła ul. Polną w położonych po sąsiedzku Mieszałkach. Przypomnijmy, że w pierwszym rozdaniu Polskiego Ładu miejscowy samorząd otrzymał rządowe wsparcie na realizację aż 3 inwestycji: remontu wspomnianych wcześniej arterii oraz modernizacji Klubu Seniora w Krosinie.

Dofinansowanie wyniosło dokładnie 2.292.098,00 zł, zaś wkład własny gminy miał pierwotnie stanowić 133.402,00 zł, czyli 5,50% całej inwestycji. Niestety, remont przyszło samorządowi przeprowadzać w czasie znacznej zwyżki cen usług, surowców oraz materiałów budowlanych. W szybkim czasie ceny, nie tylko paliwa, pogalopowały w górę – wyjaśniał wójt Patryk Makowski. Zaplanowana w budżecie kwota na wykonanie tej inwestycji to 2.425.500,00 zł, natomiast najtańsza oferta z czterech złożonych w przetargu opiewała na kwotę 2.557.170,00 zł. Ostatecznie, w słusznej obawie przed kolejnymi podwyżkami, radni zadecydowali o wyasygnowaniu dodatkowych środków z budżetu samorządu.

Droga cieszy już mieszkańców, o czym mogliśmy przekonać się w czasie dzisiejszego, krótkiego spotkania z mediami. W konferencji prasowej uczestniczyli też Wiceminister Ministerstwie Klimatu i Środowiska Małgorzata Golińska, wspomniany już Patryk Makowski, sołtys Zuzanna Gołuchowska oraz radni Rady Gminy w Grzmiącej, na czele z przewodniczącym Markiem Bulczakiem.