Strona główna Grzmiąca Moc atrakcji w Grzmiącej

Moc atrakcji w Grzmiącej

Za nami kolejne Dni Grzmiącej, w trakcie których przygotowano mnóstwo atrakcji dla gości w każdym wieku.

Na stadionie piłkarskim Zawiszy Grzmiąca mogliśmy m.in. podziwiać turniej sołectw, teatr ognia, występy sceniczne lokalnej młodzieży, Andrzeja Dziąbkowskiego (szerzej znanego jako Belfer 69) oraz Krisa Talismana. Nie zabrakło licznych stoisk promocyjnych, pyszności od Kół Gospodyń Wiejskich oraz masy bezpłatnych atrakcji i animacji dla najmłodszych, z wielkim parkiem dmuchańców na czele.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko rekonstruktorów z Chełmna, którzy zaprezentowali mieszkańcom dwie pracownie – zbrojownię oraz kuźnię ceramiczną. Dzięki ekipie Pracowni Artystycznej Perspektywa, każdy z chętnych mógł zakosztować na własnej skórze średniowiecznej potyczki rycerskiej bądź też wykonać pamiątkowe naczynie z gliny.

W trakcie wydarzenia mocno kibicowano również strażakom ochotnikom z tereny gminy oraz funkcjonującym w samorządzie Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym. Rywalizacja w turnieju miała być uzupełnieniem otwarcia pierwszego w województwie zachodniopomorskim ośrodka szkoleniowego dla OSP, ale z powodu opóźnień w realizacji inwestycji okazała się głównym strażackim punktem uroczystości. Niespodzianką było zwycięstwo w klasyfikacji generalnej ekipy MDP w Grzmiącej.

Wkrótce na naszych łamach obszerna relacja video z wydarzenia.

REKLAMA