Strona główna Grzmiąca Remiza OSP Storkowo po remoncie

Remiza OSP Storkowo po remoncie

Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Storkowie zmieniła się nie do poznania. Wartość wykonanych prac remontowych wyniosła ponad 60 tysięcy złotych!

To zmiana, na którą przez kilkanaście jak nie kilkadziesiąt lat czekali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Storkowie (gmina Grzmiąca), ale i też sami mieszkańcy tej niewielkiej miejscowości.

Strażnica w Storkowie przez ostatnie miesiące stanowiła wielki plac budowy. Dzięki środkom pozyskanym z budżetu Gminy Grzmiąca, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, a także dofinansowaniu marszałkowskim „Granty Strażackie 2022″ obiekt udało się gruntownie zmodernizować. W końcu mamy odpowiednie warunki do działań, remiza jak nowa! – z nieskrywaną radością, chórem krzyczą strażacy.

W ramach prowadzonych robót udało się ocieplić cały budynek, zmienić bramę garażową z wykonaniem elektrycznego sterowania wraz z powiększeniem wjazdu i jego utwardzeniem. Oprócz tego wylano nową posadzkę, odświeżono całe wnętrze – zarówno parter budynku jak i wieżę. Idąc w kierunku przede wszystkim bezpieczeństwa, ale również oszczędności, wymieniono instalację elektryczną. Teraz tylko nowe szafki i malowanie posadzki – dodają druhowie.

Warto podkreślić, że wszystkie prace prowadzone były przez strażaków, którzy w każdej wolnej chwili zjawiali się w remizie. Budynek zmienił się nie do poznania, ale na tym nie koniec. Pojawiają się kolejne plany mające na celu zapewnienie gotowości bojowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Storkowie na miarę XXI wieku.

Nie było by to możliwe gdyby nie wsparcie minister Małgorzaty Golińskiej, radnych, wójta Patryka Makowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Grzmiąca Marka Bulczaka, marszałka Olgierda Geblewicza i prezesa zarządu WFOŚiGW Szczecin Marka Subocza.

Zadanie współfinansowano w ramach programu „REMIZA” oraz „Granty Strażackie 2022″.

Jakub Łosek, Szczecinek112

Foto: Jakub Łosek, Szczecinek112