Strona główna Grzmiąca W Grzmiącej zmodernizują drogi osiedlowe

W Grzmiącej zmodernizują drogi osiedlowe

W siedzibie Urzędu Gminy w Grzmiącej podpisano umowę na modernizację trzech dróg na miejscowym osiedlu usytuowanym przy ul. Bobolickiej.

Lokalny samorząd otrzymał aż 98% dofinansowania w ramach trzeciej edycji Polskiego Ładu, a więc programu przewidzianego dla gmin popegeerowskich. Inwestycja obejmować będzie przebudowę istniejących dróg niemodernizowanych od czasu powstania osiedla. Wyłożone płytami typu jomb oraz kruszywem ciągi pieszo-drogowe zyskają dużo bardziej estetyczną oraz bezpieczną nawierzchnię z kostki betonowej. W ramach tego samego przedsięwzięcia planowane jest również wykonanie nowego oświetlenia ulicznego w technologii LED.

Pierwotnie wartość całego zadania została oszacowana na okrągły 1 mln zł, ale po wykonaniu postępowania przetargowego okazało się, że najkorzystniejsza oferta opiewała na niecałe 932 tys. zł. Tym samym Urząd Gminy w Grzmiącej z własnej kasy musi dołożyć do zadania jedynie 18,6 tys. zł. Łączna długość planowanych do przebudowy odcinków to nieco ponad 400 m, a termin zakończenia inwestycji wyznaczono na 22 grudnia 2023 r.

W podpisaniu umowy z wykonawcą i inspektorem nadzoru, poza wójtem Patrykiem Makowskim, uczestniczyły wiceminister Małgorzata Golińska, radna Magdalena Strzelec oraz sołtys Grażyna Pawłowska.