Strona główna Aktualności Kolejne środki z Polskiego Ładu trafią do regionu

Kolejne środki z Polskiego Ładu trafią do regionu

Blisko 4,5 mld zł zostanie rozdysponowane pomiędzy samorządy, na terenie których funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne. Właśnie dla gmin i powiatów popegeerowskich przeznaczone jest kolejne, szóste już rozdanie środków z Polskiego Ładu.

W naszym regionie z przyznanych środków skorzysta zarówno każda z gmin, jak również Powiat Szczecinecki. Mieszkańcy Szczecinka będą mogli cieszyć się z wyremontowanych pomostów i kompleksowo odświeżonego hangaru dla statków pasażerskich, a uzupełnieniem będzie nowa infrastruktura z której korzystać będzie można na głównej plaży miasta. Starostwo Powiatowe w Szczecinku zdecydowało się na nowe boisko z wyposażeniem przy Zespole Szkół nr 6 oraz adaptację pomieszczeń na Centrum Szkolenia Zawodowego przy Zespole Szkół Technicznych.

Za przyznane w sobotę środki Gmina Szczecinek wybuduje świetlicę w miejscowości Gałowo, Barwice w ręce młodzieży oddadzą skejtpark, Biały Bór wyremontuje szkołę w Drzonowie i dokończy modernizację usytuowanego przy niej boiska, zaś Grzmiąca i Borne Sulinowo przeznaczą dotację na remizy strażackie (w przypadku gminy Grzmiąca mowa o siedzibie OSP Krosino).

Więcej na ten temat w zapisie video wczorajszej konferencji prasowej wiceminister Małgorzaty Golińskiej.