Strona główna Aktualności Ogromne zainteresowanie Strażackim Konwojem Świętego Mikołaja

Ogromne zainteresowanie Strażackim Konwojem Świętego Mikołaja

Mnóstwo szczecinecczan przywitało na Placu Kamińskiego strażaków z okolicznych OSP, którzy nad Trzesiecko zajechali na finał swojej akcji. Strażacki Konwój Świętego Mikołaja odbywał się po raz drugi w naszym regionie, a wzięło w nim udział 20 wozów strażackich, nie tylko z jednostek powiatu szczecineckiego.

Wozy strażackie przyozdobione w świąteczne dekoracje wyruszyły wczorajszego poranka czerwonym korowodem w podróż po powiecie oraz do sąsiadującego z nami Lotynia. W każdej z większych miejscowości zaliczyły postój, w trakcie którego odbywała się króciutka prelekcja na temat zagrożeń ze strony czadu oraz wręczane były prezenty – dzieciom cukierki, zaś dorosłym czujki tlenku węgla. Urządzeniami obdarowywano przede wszystkim osoby starsze, schorowane i niepełnosprawne.

Ostatnim akordem wczorajszej inicjatywy była parada aut strażackich ulicami Szczecinka oraz postój na Placu Kamińskiego, gdzie można było nie tylko podziwiać sprzęt, ale też m.in. obejrzeć pokazy w wykonaniu strażaków z OSP Lotyń oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem.

Wkrótce na naszych łamach obszerna relacja video z wydarzenia zainicjowany przez zaprzyjaźniony z naszą redakcją portal Szczecinek112.