Strona główna Aktualności Park zyska dawny blask – ruszył przetarg na jego modernizację

Park zyska dawny blask – ruszył przetarg na jego modernizację

O tym, że szczecinecki park ze względu na kilka ostatnich ulew stracił na wartości zdaje sobie niemal każdy. Teraz ma się to zmienić. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 2 milionów złotych jakie otrzymał Ratusz z Polskiego Ładu, Miasto zamierza zrealizować modernizację alejek wraz z zakupem i montażem infrastruktury towarzyszącej. Właśnie ruszył przetarg na realizację tego zadania.

Przedmiotem zamówienia jest remont ścieżek w szczecineckim Parku Miejskim wraz z montażem obiektów małej architektury. Zniszczone schody powinny zostać efektywnie oczyszczone, a ubytki w nich powinny zostać uzupełnione. Podobnie jeśli chodzi o ścieżki. Obecna nawierzchnia powinna zostać odświeżona, spulchniona, następnie w to miejsce wykonawca powinien rozścielić nową warstwę kruszywa i zagęścić nawierzchnię. Modernizacji doczekają się fragmenty alejek wykonane z kostki brukowej.

Całość prac, które powinny się zakończyć do końca wakacji przyszłego roku ma zwieńczyć montaż 93 nowych ławek oraz nowych hamaków i leżanek.