Strona główna Aktualności Porozumienie Samorządowe z nowymi partnerami

Porozumienie Samorządowe z nowymi partnerami

Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego oficjalnie dołączyło do Ogólnopolskiej Koalicji Samorządowej. OKS to nowy ruch (powołany do życia jesienią ubiegłego roku) działający na rzecz wzmacniania i obrony samorządności na różnych szczeblach, wynikający z troski o wolność oraz społecznej i obywatelskiej odpowiedzialności zarówno za małe ojczyzny, jak i za Polskę.

W uroczystym podpisaniu deklaracji członkowskiej uczestniczyli szef OKS Mariusz Bagiński, Prezydent Szczecina Piotr Krzystek oraz reprezentujący gospodarzy prezes Porozumienia Samorządowego Krzysztof Lis wraz ze swoim zastępcą Pawłem Mikołajewskim. Do parafowania dokumentu doszło w Centrum Konferencyjnym Zamek

Jak podkreślał w czasie przemówienia Krzysztof Lis, jego ugrupowanie będzie luźno skonfederowane z OKS, wciąż jednocześnie pozostając w powiatowej koalicji z Prawem i Sprawiedliwością.

Mimo że zdaniem wielu OKS zbroi się aktualnie na wybory parlamentarne, głównym celem konfederacji są wspólne listy wyborcze do sejmików wojewódzkich. W kwestii parlamentarnej, póki co, zawiązano jedynie porozumienie z ruchem Szymona Hołowni Polska 2050.