Strona główna Region Dzieci uczyły się bezpieczeństwa na drodze

Dzieci uczyły się bezpieczeństwa na drodze

Już po raz kolejny w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno – informacyjnej pn.: Świeć przykładem – noś odblaski!” policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Sępolnie Wielkim oraz uczniami z Zespołu Szkół nr 1 im.H. Sienkiewicza w Białym Borze by razem ćwiczyć i nabierać pewności siebie w prawidłowym poruszaniu się po drodze.

Od początku października do końca roku prowadzone są działania pn.: „Świeć przykładem – noś odblaski”. Celem ogólnopolskiej akcji jest zachęcanie niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych. Tym razem policjantka z Komeny Powiatowej Policji w Szczecinku tłumaczyłanajmłodszym, jak ważne jest noszenie odblasków odblaskowych. Szczególnie istotne są one właśnie w okresie jesienno-zimowym, gdy szybciej zapada zmrok. Zorganizowana prelekcja była również okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Na koniec policjantka wręczyłauczniom samozaciskające się opaki odblaskowe. 

Szczecineccy policjanci apelują: Świeć przykładem – noś odblaski! i przypominają:
zgodnie z przepisami: ”Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze dla pieszych, drodze dla pieszych i rowerów lub drodze dla rowerów”. Powyższego przepisu nie stosuje się w strefie zamieszkania.
Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi mandat w wysokości 100 zł.

st.asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku