Strona główna Region Pokoleniowy pomost w Bobolicach

Pokoleniowy pomost w Bobolicach

Bobolicka młodzież oficjalnie zakończyła wczoraj projekt Równać Szansę 2022. W ramach inicjatywy, uczniowie m.in. zarejestrowali rozmowy z najstarszymi mieszkańcami miejscowości, a także wzięli udział w szeregu innych przedsięwzięć podnoszących ich umiejętności.

Po licznych perturbacjach, Bobolice po II wojnie światowej wróciły do Polski. Oznaczało to, że do miejscowości przybyli rodacy, którzy rozpoczęli mozolną odbudowę zniszczonego działaniami wojennymi miasta. By ocalić od zapomnienia wspomnienia pionierów, lokalna młodzież postanowiła uwiecznić ich wspomnienia. Realizując projekt pod nazwą Uwaga! Trwają młodzieżowe nagrania, przeprowadzili serię wywiadów, w trakcie których poznawali historię swojej małej ojczyzny.

Uczestnictwo w projekcie Równać Szanse 2022 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pozwoliło młodym mieszkańcom Bobolic nie tylko zakupić niezbędny sprzęt do realizacji przedsięwzięcia, ale też poszerzyć horyzonty w wielu dziedzinach. Równolegle do realizacji nagrań młodzież odbyła liczne spotkania i szkolenia (w tym z naszą redakcją), a także zaliczyli ciekawe wyjazdy, m.in. do Biesiekarza (gdzie zacieśniali więzi z tamtejszymi uczestnikami projektu Równać Szanse) czy też Koszalina (wizyta w studiu telewizyjnym lokalnego oddziału TVP).

Efekt końcowy ich prac zarchiwizowano na płytach DVD, które uroczyście wczoraj rozdano uczestnikom przedsięwzięcia w czasie gali finałowej projektu w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Relacja z wydarzenia wkrótce pojawi się na naszych łamach!