Strona główna Region Premierowy Bal Koszalińskiej Służby Więziennej

Premierowy Bal Koszalińskiej Służby Więziennej

Podniośle oraz w duchu dobrej zabawy i integracji uczczony został Dzień Tradycji Służby Więziennej w koszalińskim OISW. W piątkowy wieczór mundurowi z Koszalińskiej Służby Więziennej zjechali do Bobolic, gdzie w domu weselnym Trzy Korony odbył się uroczysty bal funkcjonariuszy na co dzień pełniących służbę w stalowych mundurach.

Jak przystało na prawdziwy bal, jego uczestnicy rozpoczęli zabawę tradycyjnym polonezem do którego zaprosił ich i poprowadził zespół Ziemia Bobolicka. Boboliccy muzycy obchodzący w tym roku okrągły jubileusz 25-lecia zadbali również chwilę później o wprowadzenie gości jeszcze lepszy nastrój prezentując wokalną próbkę swoich umiejętności. O oprawę muzyczną w dalszej części imprezy zadbała zaś dwójka funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Czarnem.

Dzień Tradycji Służby Więziennej nawiązuje do początków więziennictwa w nowo odrodzonej Polsce, formalnie ustalonych w dekrecie ws. tymczasowych przepisów więziennych podpisanym przez Józefa Piłsudskiego w dniu 8 lutego 1919 roku. Stąd też sobotniemu wydarzeniu towarzyszyła także wystawa nt. historii polskiego więziennictwa.