Strona główna Aktualności Szczecinecka uczta saksofonowa po raz dwudziesty

Szczecinecka uczta saksofonowa po raz dwudziesty

To jubileuszowa edycja wielkiego, saksofonowego wydarzenia, które w kalendarz imprez nad Trzesieckiem zapisało się już na stałe. Po raz dwudziesty odbył się w naszym mieście Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy. Oprócz koncertów na Placu Wolności czy wieczorków jazzowych nie zabrakło również warsztatów ze znakomitymi profesorami tej dziedziny muzycznej.

Wśród nich znaleźli się m.in. hiszpański, wybitny saksofonista Angel Soria, Gerald Preinfalk – członek jednego z najbardziej renomowanych zespołów wiedeńskiego współczesnej muzyki klasycznej czy Paweł Gusnar – profesor największych, polskich uczelni muzycznych.

Jak mówią organizatorzy, celem całego wydarzenia jest pomoc uczestnikom w doskonaleniu ich umiejętności wykonawczych (solowych
i kameralnych), interpretacji, muzykalności czy znajomości repertuaru. Dodatkowo jest okazją do promocji malowniczego Pojezierza Drawskiego, na którego terenie odbywają się różne rekreacje między lekcjami oraz koncertami podczas całego przedsięwzięcia.

Podczas finałowego koncertu, który odbył się na szczecineckim Placu Wolności można było usłyszeć m.in. Stinga, Earth, Wind & Fire i ich kultowego „September” czy Bena E. Kinga i aranżacji jego najbardziej znanego utworu „Stand By Me”.

By dowiedzieć się więcej o wszystkich pomysłach organizatorów warto odwiedzić fanpage Szczecinek Saxophone Festival.