Strona główna Aktualności Szczecinecki śpiewak operowy podbija sylwestrową scenę Polsatu

Szczecinecki śpiewak operowy podbija sylwestrową scenę Polsatu

Sylwestrowe koncerty przyciągnęły miliony widzów przed telewizory. Wśród wykonawców zarówno na antenie TVP2 jak i POLSAT największe gwiazdy m.in. Maryla Rodowicz, Sławomir, Zenek Martyniuk, Michael Patrick Kelly czy DODA. Na chorzowskiej scenie sylwestrowej, czyli w Parku Śląskim wystąpił również szczecinecczanin – doświadczony i ceniony śpiewak operowy Łukasz Jakóbczyk.

Łukasz Jakóbczyk to absolwent prestiżowej szkoły Royal College of Music w Londynie oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu. Przez lata występuje na największych scenach zarówno w Polsce jak i za granicą. Nie raz także prezentował się w rodzinnym Szczecinku np. w towarzystwie orkiestry szkoły muzycznej.

– Lukas Jakobski (pseudonim artystyczny) występował na wielu znaczących scenach operowych Europy, między innymi: Classical Opera, Glyndebourne On Tour, Grange Park Opera, Holenderska Opera Narodowa, Nederlandse Reisopera. Repertuar koncertowy wykonywał ze znaczącymi orkiestrami, takimi jak Academy of Ancient Music, City of Birmingham Symphony Orchestra, London Symphony Orchestra oraz Turku Philharmonic Orchestra – dowiadujemy się na stronie Teatru Wielkiego

W noc sylwestrową, tuż po północy zaprezentował się on wraz z Małgorzatą Walewską w utworze Libiamo. Wykon zyskał duże wrażenie wśród publiczności. Cieszy się on także zainteresowaniem w serwisie YouTube, który obejrzało już 30 tysięcy osób.

Gratulacje!