Strona główna Szczecinek Chemik wygrywa o włos

Chemik wygrywa o włos

Święto Niepodległości obchodzono również na piłkarskich boiskach – wczoraj rozegrano 16. kolejkę Kipsta IV Ligi. Ekipa Miejskiego Klubu Piłkarskiego gościła u siebie drużynę Chemika Police.

Głodni bramek kibice nie musieli czekać długo na otwarcie worka z golami. Już w 5. minucie spotkania trafienie na 0:1 zaliczył Konrad Data. Zaledwie siedem minut później na tablicy świetlnej, za sprawą Dominika Dąbrowskiego, widniał już wynik 0:2. W 16. minucie padł gol kontaktowy, a jego autorem był Daniel Szymański. Wynik 1:2 utrzymał się do końca pierwszej części meczu.

W drugiej połowie szczecinecka publiczność miała początkowo niemałe powody do radości. W 56. minucie meczu doszło do wyrównania, a bramkę na 2:2 zaliczył na swoje konto Michał Barański. Niestety, remisu nie udało się utrzymać gdyż w 72. minucie futbolówkę do strzeżonej przez Mateusza Sochalskiego bramki skierował Natan Konik.

Po 16 kolejkach podopieczni Zbigniewa Węglowskiego zajmują 10. miejsce w tabeli, okupując tym samym sam środek klasyfikacji. Nowym liderem rozgrywek została Flota Świnoujście, która wykorzystała potknięcie Dębu Dębno w starciu z Vinetą Wolin (Wikingowie wygrali 0:2).

Okazja do rehabilitacji dla piłkarzy znad Trzesiecka już pojutrze, w wyjazdowym meczu z Sokołem Karlino.

Warto również dodać, że do końca rundy jesiennej pozostały już tylko 3 serie spotkań.