Strona główna Szczecinek Dwa brązy mistrzostw kraju dla KSW Szczecinek

Dwa brązy mistrzostw kraju dla KSW Szczecinek

Foto: KSW Szczecinek

Aż 237 zawodników z 59 klubów wystartowało w ubiegły weekend w Stębarku w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w formule ringowej full-contact. KSW Szczecinek na Warmii było reprezentowany przez 3 zawodników.

Nie zawiodły nasze wojowniczki – brązowe medale Mistrzostw Polski przypadły Julii Marciniak w kategorii seniorów – 70 kg oraz Wiktorii Szumskiej w juniorach w kategorii wagowej do 65 kg. Natomiast bez medalu wrócił Kamil Mataczyński w kat. – 81 kg, który przegrał walkę eliminacyjną.

Julka Marciniak przeszła z kategorii wiekowej juniorów do seniorów i będzie potrzebowała nieco czasu do adaptacji ze starszymi i silniejszymi przeciwniczkami, Wiktoria wróciła do zajęć po dłuższej przerwie i jeżeli zdecyduje się mocniej zaangażować w treningi to być może jeszcze nie raz o niej usłyszymy! Kamilowi zabrakło doświadczenia, ale z takim zacięciem do treningów każdy stopień podium jest w jego zasięgu. Klasę natomiast pokazał Jakub Pokusa z KKS Poznań (były zawodnik KSW Szczecinek) zdobywając bezproblemowo tytuł Mistrza Polski! – powiedział prezes KSW Szczecinek Zbigniew Sołtys.