Strona główna Szczecinek Gabriel Łosiewicz najlepszy w Polskiej Lidze Tenisa!

Gabriel Łosiewicz najlepszy w Polskiej Lidze Tenisa!

Za nami III Gala Mistrzów Polskiej Ligi Tenisa, w czasie której wyróżniono najlepszych organizatorów i uczestników rozgrywek PLT w sezonie 2023. Podczas wydarzenia odbywającego się w Hampton by Hilton w Swarzędzu najwyższe trofeum wręczono Gabrielowi Łosiewiczowi ze Szczecinka, który w sezonie 2023 zwyciężył w sześciu turniejach tej kategorii.

Dziękuję za możliwość uczestnictwa w tak wspaniałym evencie i turniejach Polskiej Ligi Tenisa. Puchar PLT zawsze wprawia mnie w świetny nastrój. Jest fantastyczna atmosfera i wspaniali ludzie, za co bardzo dziękuję organizatorom. Ten puchar smakuje świetnie. Trzeba grać dalej, żeby utrzymać go na następny rok – powiedział Gabriel Łosiewicz. 

Należy dodać, że dwa dni później Gabriel Łosiewicz osiągnął wicemistrzostwo w deblowych zmaganiach Finałów Zimowych Mistrzostw Polski PLT 2024 w Wielkopolsce. Do rywalizacji w grze podwójnej mężczyzn w Kortowo Poznań przystąpiły aż 32 duety. Tylko o dwie piłki lepsi od Gabriela Łosiewicza i Łukasza Brodziaka w finale okazali się bracia Konrad i Patryk Kosińscy, którzy do zwycięstwa potrzebowali supertiebreaku (11:9).

Teraz przed Gabrielem starty w turniejach rangi międzynarodowej zawartych w cyklu International Tennis Federation.

Warto dodać, że pierwszym zdobywcą Pucharu PLT był Grzegorz Panfil, który w swojej bogatej karierze został m.in. wicemistrzem świata podczas Hopman Cup 2014 w parze z Agnieszką Radwańską. Teraz Puchar PLT z Ustronia przez Górę trafił do Szczecinka.