Strona główna Szczecinek Gabriel Łosiewicz znów w czołówce

Gabriel Łosiewicz znów w czołówce

Doskonały występ Gabriela Łosiewicza podczas turnieju ITF World Tennis Tour Juniors w Michałówku! Szczecinecczanin na jednych z najpiękniejszych w Polsce kortach trawiastych (zlokalizowanych w powiecie łowickim) dotarł do finału debla.

W turnieju deblowym wraz z Wiktorem Kosowskim z Łomży pokonał w I rundzie parę Christian Gronfeldt-Sorensen (DEN) i Kacper Knitter (POL) 6:3 i 6:4, w ćwierćfinale rodaków Dominika Spychalskiego i Marcina Żarskiego 6:0, 7:5 oraz w półfinale duet Julius Augunas (LTU) i Gregorio Hidalgo (VEN) 6:4, 3:6 (10:5). Niestety, finałowy mecz rozstrzygnął się na korzyść pary Dorian Juszczak i Jakub Jędrzejczak i to ona ostatecznie została zwycięzcą turnieju. 

To drugi w tym roku bardzo dobry start Gabriela w turnieju rangi międzynarodowej. W zawodach ITF World Tennis Tour Juniors w Gdańsku w parze z Mikołajem Biedermannem dotarł do półfinały, pokonując niemiecką parę Richard Antoni i Flynn Tjark Baumert 7:6 i 6:3, a następnie parę Denis Maijorov (EST) i Simon Norrman (SVK). 

Gratulujemy i życzymy powodzenia w Mistrzostwach Polski Juniorów, które rozpoczną się już za tydzień we Wrocławiu!

Info: Piotr Rozmus