Strona główna Szczecinek Jaki był tegoroczny sezon turystyczny?

Jaki był tegoroczny sezon turystyczny?

Mijający sezon turystyczny w powiecie szczecineckim przebiegł podobnie do tych z lat ubiegłych. Oczywiście, wraz z końcem wakacji gestorzy branży notują spore spadki w obrotach, ale na ich korzyść działają najnowsze atrakcje takie jak droga rowerowa z Łubowa, Słoneczny Taras w Szczecinku czy też pole namiotowe z przystanią kajakową w Bornem Sulinowie.

Kiedy kończą się wakacje to turystów jest mniej, ale teraz jeszcze tego wyraźnie nie widać – zaznacza Mariusz Getka, prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, jednocześnie dodając – Mamy wciąż turystów we wszystkich grupach wiekowych. Dzieci nam już odpadają, ale gościmy wędkarzy, żeglarzy, grzybiarzy oraz rowerzystów.

Jak podkreśla szef SzLOT-u, nie do przecenienia jest świeżo powstała ścieżka rowerowa z Łubowa do Bornego oraz będące na ukończeniu jej przedłużenie do Szczecinka. Bardzo popularna wśród cyklistów jest w ostatnim czasie również turystyka historyczna ze szczególnym naciskiem na pozostałości po fortyfikacjach II wojny światowej.

Mimo postępu w dziedzinie turystyki poczynionemu w naszym regionie w ostatnich latach wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia. Wciąż istnieją braki infrastrukturalne: nie mamy marin, stanic wędkarskich czy slipów nad jeziorami – wylicza Mariusz Getka. To jest plan najbliższe lata, w trakcie których będziemy to niwelować – kończy.

Więcej na ten temat w naszym materiale video.

REKLAMA