Strona główna Szczecinek Julia Marciniak i Adrian Korkus mistrzami kraju

Julia Marciniak i Adrian Korkus mistrzami kraju

Odległe od nas Częstochowa była gospodarzem XXX Mistrzostw Polski w Taekwondo, z których KSW Szczecinek przywiozło 4 medale – 3 złote oraz brąz. Na starcie jubileuszowej edycji stanęła imponująca liczba 750 zawodników reprezentujących aż 30 klubów, wśród których znalazło się 11 wojowników znad Trzesiecka.

Rewelacyjnie wypadła Julia Marciniak, aktualna Mistrzyni Polski w low-kick , która zwyciężyła w kat. seniorek +61kg light-contakt oraz semi-contact, broniąc oba tytuły zdobyte w zeszłym roku. Udany start zaliczył również Adrian Korkus zdobywając tytuł Mistrza Polski w kat. -76kg.

Julia i Adrian obronili tytuły mistrzowskie pokazując swoją dominację w swoich kategoriach wagowych. Julia miała 5 trudnych pojedynków z bardzo wymagającymi rywalkami, ale zdecydowanie dominowała nad swoimi przeciwniczkami i zasłużenie zdobyła 2 tytuły w formule przerywanej i ciągłej. Natomiast Adrian Korkus w kat -76 kg wygrał wszystkie pojedynki przed czasem, a w kategorii do 180 cm dołożył po 3 zwycięskich walkach brązowy krążek – powiedział prezes KSW Szczecinek Zbigniew Sołtys.

Młodsi reprezentanci naszego klubu w kategoriach kadet i junior wygrywali ze zmiennym szczęściem i nie udało im się dostać do strefy medalowej. W większości byli to debiutanci i potrzeba nieco więcej doświadczenia żeby stanąć na podium, ale z tych walk przegranych jak i wygranych można wyciągnąć wnioski i mieć wiele optymizmu na przyszłość – uzupełnia pełniący również funkcję trener Zbigniew Sołtys, dodając również – Specjalne podziękowania za pomoc i wsparcie przy organizacji wyjazdu przesyłamy naszym partnerom: Kopalni Surowców Mineralnych Parsęcko, Miastu Szczecinek oraz Parkowi Trampolin Tramp Klub.