Strona główna Szczecinek Julia Marciniak podwójną mistrzynią kraju

Julia Marciniak podwójną mistrzynią kraju

Obiekty warszawskiej AWF były miejscem rozgrywania Akademickich Mistrzostw Polski w Kickboxingu. Na stołecznej imprezie dwa kolejne tytuły Mistrzyni Polski do swojej i przebogatej kolekcji zdobyła zawodniczka reprezentująca Julia Marciniak, która jednocześnie reprezentowała AZS AHE Łódź, gdzie studiuje psychologię.

Julia startowała w dwóch konkurencjach formułach: kick-light oraz point-fighting. W drodze po złota pokonała wiele silnych rywalek, m.in. Karolinę Stankiewicz z KUL Lublin oraz Patrycję Stępięń z WSB Nowego Sącza.

Julia wygrała wszystkie walki przed czasem, dominując w swoich kategoriach, a teraz szykuje się na kolejny start w Pucharze Świata WAKO w Budapeszcie. Warto nadmienić, że w stolicy Węgier z orłem na piersi wystąpią jeszcze dwaj inni reprezentanci Szczecinka: Szymon Gaczyński w formule full-contact oraz Adrian Korkus w formule kick-light – relacjonuje trener i prezes KSW Szczecinek Zbigniew Sołtys, jednocześnie – W Budapeszcie pojawi się czołówka światowego kickboxingu, czyli ponad 2000 zawodników z 50 krajów z całego świata.

Specjalne podziękowania kieruję do Miasto Szczecinek, KSM Parsęcko, AZS AHE Łódź – uzupełnia opiekun wojowników ze Szczecinka.