Strona główna Szczecinek Kiermasz wymiany książek po raz kolejny

Kiermasz wymiany książek po raz kolejny

Zgodnie z kwietniową obietnicą, twórczynie projektu Book Nation ponownie organizują kiermasz wymiany książek. Odbędzie się on w najbliższy wtorek (21.06) pod muszlą koncertową w parku miejskim, w godz. od 14:00 do 18:00.

Zachęcamy mieszkańców Szczecinka do przynoszenia własnych książek w dobrym stanie z domowych kolekcji – informują organizatorki na swoim facebookowym profilu.

Dodatkową atrakcją będą goście specjalni – związani z regionem pisarze, Anna Kozińska oraz Piotr Rozmus.

Szczecinecka wymiana książek ponownie zostanie zorganizowana przez grupę licealistek Elki, które poprzez projekt Book Nation biorą udział w olimpiadzie Zwolnieni z teorii. W ramach inicjatywy, młode miłośniczki słowa pisanego aktywnie udzielają się także właśnie w mediach społecznościowych.

Podobnie jak pierwsza edycja giełdy w Kinie Wolność, wtorkowe wydarzenie również połączone będzie z akcją charytatywną na rzecz Filipa Pawełka, który bez poddania się leczeniu niezwykle kosztowną terapią genową utraci wzrok. W ramach wsparcia będzie można zakupić pyszne ciasta, z których dochód w całości zasili zbiórkę na rzecz młodego szczecineczanina: link