Strona główna Szczecinek Kolejne sukcesy KSW Szczecinek

Kolejne sukcesy KSW Szczecinek

Usytuowana niedaleko Bartoszyc miejscowość Bezledy była miejscem rozgrywania Mistrzostw Polski Młodzieżowców oraz Pucharu Polski federacji DFN, w których wystartowało 4 zawodników z KSW Szczecinek. W zawodach wzięło udział blisko 400 zawodników rywalizujących w różnych formułach kickboxingu oraz rozlicznych kategoriach wiekowych.

Rewelacyjnie wypadła Julia Marciniak, która zwyciężyła w kat. młodzieżowców do 65 kg zdobywając tytuł Mistrza Polski w formule ringowej low-kick! W pojedynku półfinałowym pokonała na punkty Gabrielę Sadkowską z NINJA Academy Warszawa, natomiast w finale zwyciężyła również na punkty z Marceliną Występ ze Złomierza Team Gdańsk. Również udany start zaliczył  Kamil Mataczyński zdobywając 1 miejsce w kat. -81kg  w formule K-1 rules zdobywając puchar DFN. Kamil w półfinale pokonał Macieja Matuckiewicza z CSW Czampion Lubawa na punkty, natomiast w finale wygrał przez nokaut z Sebastianem Biłbak z Team Sejny. Kolejny medal i  II msc zdobyła Maja Kowalska w formule kick-light -65 kg  przegrywając dopiero w finale z Wiktorią Żelichowską KS Egida Biskupiec. Hubert Moszczyński rywalizował w formule K-1 do 71 kg i przegrał swój pojedynek z triumfatorem całego turnieju i pozostał bez medalu.

Julia Marciniak zdobyła w tym roku już 5 tytułów Mistrza Polski (dwa razy w taekwondo i trzy razy w kickboxingu) oraz przywiozła srebrny medal z Pucharu Świata z Budapesztu oraz dwa medale Mistrzostw Świata w taekwondo z Coventry! Mimo rywalizacji w tym roku grupie seniorów dorobek jej osiągnięć można uznać za wyjątkowo imponujący. Warto wspomnieć o epickim zwycięstwie Kamila Mataczyńskiego w formule K-1, ponieważ w finale dwukrotnie leżał na deskach i był liczony w pierwszej i drugiej rundzie, a mimo to wygrał pojedynek nokautując swojego przeciwnika w 3 rundzie! W dobrym stylu po kilkuletniej przerwie wróciła Maja Kowalska wygrywając półfinał przed czasem i ulegając dopiero w finale – powiedział trener KSW Szczecinek Zbigniew Sołtys.