Strona główna Szczecinek Kolejne zdobywcze KSW Szczecinek

Kolejne zdobywcze KSW Szczecinek

Foto: KSW Szczecinek

Ponad 400 zawodników rywalizujących o tytuły Mistrza Polski gościła w ubiegłym weekend Nowa Sól. Na turniej rozgrywany w ringowej formule kickboxingu low-kick zawitała siedmioosobowa ekipa wojowników KSW Szczecinek.

W Lubuskiem brązowy medal w kategorii juniorów młodszych do 71 kg zdobył Aleksander Paszewski, a kolejne 3. miejsce przypadło w kategorii juniorów starszych Marice Niedziółce (kat. do 60 kg), która w świetnym stylu wygrała 2 pojedynki i ostatecznie uległa w półfinale reprezentantce gospodarzy.

W rywalizacji seniorów Szymon Gaczyński i Kamil Mataczyński wygrali po jednym pojedynku i przegrali swoje ćwierćfinały plasując się ostatecznie na miejscach 5-8. Startująca w tym roku również w rywalizacji seniorskiej Julia Marciniak (kat. do 70 kg), pokonała w półfinale Darię Woźniak z Polkon Legnica, natomiast w finale musiała uznać wyższość niezwykle renomowanej przeciwniczki w osobie Marty Janikowskiej z Pretorian Poznań, ostatecznie zdobywając ostatecznie tytuł Wicemistrzyni Polski.

Warto wyróżnić też Zuzannę Gaczyńską, która mimo braku zdobyczy medalowej stoczyła rewelacyjny i wyrównany pojedynek z wielokrotną medalistką mistrzowskich imprez. Natomiast Julia, która zdobyła „srebro”, będzie jeszcze potrzebować czasu na adaptację żeby rywalizować na równi z seniorkami w starciach na ringu – chwali i uspokaja Prezes KSW Szczecinek Zbigniew Sołtys.

Info: KSW Szczecinek

Foto: KSW Szczecinek