Strona główna Szczecinek KSW Szczecinek rządzi w Częstochowie

KSW Szczecinek rządzi w Częstochowie

Rekordowa liczba 747 zawodników z 32 klubów z całej Polski stawiła się w ostatni weekend w Częstochowie, gdzie odbyły się XXIX Mistrzostwa Polski w Taekwondo. Wśród nich znalazło się 8 zawodników z KSW Szczecinek.

Rewelacyjnie wypadła Julia Marciniak aktualna Mistrzyni Polski w K-1 oraz Wicemistrzyni Świata Juniorów z Włoch w kickboxingu, która zwyciężyła w kat. seniorek +61kg, i to w dwóch konkurencjach: light-contakt oraz semi-contact. Co ważne, nasza reprezentantka została też wybrana najlepszą zawodniczką całego turnieju. Udany start zaliczył również Adrian Korkus zdobywając 2 tytuły Mistrza Polski w kat. -76kg w walkach ciągłych oraz semi-contacie.

Warto nadmienić, że ten turniej również miał wyłonić kadrę na Mistrzostwach Świata w Coventry do której zakwalifikowali się właśnie Julia Marciniak i Adrian Korkus – powiedział prezes KSW Szczecinek Zbigniew Sołtys.

Dobrze zaprezentował się również trzeci senior z KSW Kamil Mataczyński w kategorii -82 kg, który dopiero w finale musiał uznać wyższość Szymona Grzebyka z KTC Kraków.

Młodsi reprezentanci naszego klubu w kategoriach kadet i junior odpadli w eliminacjach i tylko Kacper Jakimcio w kat. -58 kg junior zdobył brązowy medal – powiedział trener KSW Zbigniew Sołtys.

Należy bezsprzecznie dodać, że KSW Szczecinek zajął II miejsce w klasyfikacji generalnej seniorów wśród wszystkich klubów biorących udział w mistrzostwach!

Specjalne podziękowania za pomoc i wsparcie przy organizacji wyjazdu należą się naszym partnerom: Biurze Projektowemu Anny i Zbigniewa Lis – Lis Design, firmie Plastrol oraz Parkowi Trampolin – Tramp Klub.

Info: KSW Szczecinek