Strona główna Szczecinek Mechanik z własną szkołą nauki jazdy

Mechanik z własną szkołą nauki jazdy

Cóż to za mechanik, który nie może sprawdzić samochodu po dokonanej naprawie? – pytała retorycznie podczas symbolicznego otwarcia Ośrodka Szkolenia Kierowców ZST Anna Wisłocka-Bogdanowicz, dyrektor szczecineckiego Mechanika. Od dziś jego uczniowie będą poznawać tajniki prowadzenia samochodu w ośrodku funkcjonującym na terenie ich szkoły.

Dotychczas przyszli mechanicy samochodowi obowiązkowe w ich fachu uprawnienia do kierowania pojazdami zdobywać musieli w zewnętrznych szkołach nauki jazdy. Było to nie tylko uciążliwe dla i tak pochłoniętych nauką uczniów, spośród których wielu mieszka przecież poza Szczecinkiem, ale również kosztowne dla placówki z ul. Koszalińskiej. Dlatego też zgodnie z sugestią starosty Krzysztofa Lisa, jeszcze w ubiegłym roku kadra placówki rozpoczęła starania o uzyskanie odpowiednich uprawnień pozwalających samodzielnie prowadzić ośrodek szkolenia kierowców. Sprzyjał temu również fakt, iż Zespół Szkół Technicznych dysponował doskonałą bazą zarówno sprzętową jak i nauczycielską.

W szczecineckiej szkole od lat funkcjonuje symulator jazdy, z realizowanych wcześniej projektów edukacyjnych pozostała solidna podstawa parku maszyn (ciężarówka, samochód dostawczy typu bus oraz auto elektryczne), a czterech nauczyciele posiada uprawnienia instruktorskie. Dodatkowo zakupione zostały dwa nowe samochody osobowe Citroen C3 (identyczne z używanymi przez ZORD na egzaminach), a całość uzupełniło przygotowanie odpowiedniej sali wykładowej.

Dzięki otwarciu ośrodka, bogata oferta edukacyjna Zespołu Szkół Technicznych (przekonywali się o tym również przybyli na uroczystość goście, którzy zwiedzali pracownie szkolnych warsztatów) stała się jeszcze bardziej atrakcyjna. Wszystko w myśl słów Starosty Szczecineckiego, który podczas dzisiejszego otwarcia zapewniał: Robimy wszystko aby ZST stało się wkrótce najlepszą szkołą techniczną w województwie.

I tego też życzymy pracownikom szkoły, wszystkim kursantom OSK ZST zaś udanej nauki i oczywiście zaliczenia egzaminu na prawo jazdy za pierwszym podejściem!

Roksana Szwedek