Strona główna Szczecinek Miejskie apteczki powrócą na wiosnę

Miejskie apteczki powrócą na wiosnę

Mija dokładnie siedem miesięcy od zawieszania ogólnodostępnych apteczek pierwszej pomocy na terenie miasta Szczecinek w ramach projektu Bezpieczna Trasa. W związku z powyższym jego inicjatorzy postanowili podzielić się z nami małym podsumowaniem.

Z zawieszonych 16 apteczek na dziś wiszących jest 14. Dwie apteczki byliśmy zmuszeni zdemontować z uwagi na kradzież i opróżnienie jej ze wszystkich materiałów, którymi je uzupełnialiśmy. Zdarzało się to nawet codziennie, a co gorsza, niektóre medykamenty z apteczki znajdowaliśmy w pobliskim śmietniku – informują przedstawiciele stowarzyszenia Tadzikaony, jednocześnie dodając – Miejsca z których apteczki zostały zdemontowane to Strefa Aktywnego Wypoczynku przy ulicy Kopernika oraz Skejt Park przy restauracji McDonald’s. Mimo że jedną z apteczek przewiesiliśmy pod lepszy widok kamer Straży Miejskiej nie uchroniło to jej przed dalszym rozkradaniem.

Pozostałe na terenie Szczecinka punkty są uzupełniane dzięki wsparciu mieszkańców oraz z zasobów, które otrzymano na początku projektu. Mimo sceptycznego podejścia wielu osób do wprowadzonego w życiu pomysłu, wielu mieszkańców nie tylko dziś chwali inicjatywę, ale również niejednokrotnie zdążyło też prawidłowo skorzystać z zawartości apteczek. Na okres zimowy wyposażenie wszystkich skrzynek zostało opróżnione, ale na pierwszy dzień kalendarzowej wiosnyznówę będą uzupełnione nowymi środkami. Warto też dodać, że dwie bliźniacze apteczki zamontowano też poza Szczecinkiem: pierwsza z nich znajduje się w remizie OSP Juchowo, druga zaś… w Szkole Podstawowej nr 81 w Łodzi!

Bardzo gorąco dziękujemy za pomoc i wsparcie naszej akcji. Mamy nadzieję, że i na nadchodzący sezon zechcą Państwo wesprzeć nasze działania, dzięki czemu razem będziemy mogli dalej wzmacniać o bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów korzystających z uroków naszego miasta – kończą z wdzięcznością inicjatorzy akcji, Justyna Wawrzonkowska i Tadeusz Tośko.