Strona główna Szczecinek Mieszkańcy kontra SzSM

Mieszkańcy kontra SzSM

Jesteś zadowolony z funkcjonowania SzSM? Takie pytanie lokatorom największej spółdzielni w Szczecinku zadali organizatorzy otwartego spotkania, na które do ratusza przybyło mnóstwo mieszkańców.

W trakcie zebrania, jego inicjatorzy podzielili się z przybyłymi swoimi wątpliwościami wobec działalności Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Tygodnie analiz, pytań i spotkań pozwoliło nabrać wątpliwości chociażby co do wprowadzonego odgórnie systemu jednokluczowego, biernej postawy rady nadzorczej oraz przede wszystkim procedur przetargowych.

Spotkanie miało również na celu wyjaśnić istotę corocznego walnego zebrania członków spółdzielni, w trakcie którego w tym roku planowane jest odwołanie wspomnianej już rady nadzorczej. Pod wnioskiem o jej wymianę zebrano na koniec spotkania mnóstwo podpisów.

Jak również dowiedzieliśmy się w trakcie zebrania, tegoroczne walne zebranie w SzSM odbędzie się w dniach 11-12 czerwca. Pierwszy dzień skierowany będzie do mieszkańców podległych Administracji Wschód i Śródmieście, drugi z kolei dla Administracji Zachód.