Strona główna Szczecinek MKP wygrywa z Darłovią

MKP wygrywa z Darłovią

Piłkarze MKP Szczecinek zaliczyli kolejne zwycięstwo w Kipsta IV Lidze. Podopieczni Zbigniewa Węglowskiego tym razem zwyciężyli w wyjazdowym spotkaniu z Darłovią Darłowo. Niekwestionowanym bohaterem spotkania był Jakub Okuszko.

Pierwsza połowa okazała się bezbramkową, choć obie ekipy miały doskonałe okazje na zdobycie gola. Najpierw rzutu karnego w 22. minucie nie wykorzystał Maciej Góra, później pecha mieli również gospodarze, którzy trafili zarówno w słupek jak i poprzeczkę bramki strzeżonej przez Mateusza Sochalskiego.

Drugą połowę piłkarze znad Trzesiecka rozpoczęli z dużo większym animuszem od Darłovii. Efektem ofensywnej gry okazała się bramka w 50. minucie, zdobyta mocnym strzałem na dalszy słupek przez Jakuba Okuszko. Ofensywa szczecinecczan trwała w najlepsze, dzięki czemu w 76. minucie na tablicy świetlnej widniał już wynik 0:2, a autorem drugiej bramki ponownie okazał się Jakub Okuszko.

Po 13 kolejkach Miejski Klub Piłkarski zajmuje 9. pozycję w rozgrywkach. Ciekawostką kolejki okazała się pierwsza strata punktów przez lidera tabeli, ekipę Dębu Dębno, która bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Olimpem Gościno. Za tydzień nasi zawodnicy wracają na Stadion Miejski im. Kazimierza Czesława Lisa, na którym podejmą wicelidera ligi, Flotę Świnoujście.