Strona główna Szczecinek Morze zabawy w szczecineckim SOSW

Morze zabawy w szczecineckim SOSW

Mariaż Dnia Dziecka oraz Dnia Sportu miał miejsce wczoraj w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Brzechwy. Miejscowe boisko na kilka godzin opanowali marynarze i piraci, a wszystko dlatego, że w tym roku tematem przewodnim imprezy były Morskie opowieści.

Zabawę rozpoczęła placówki Barbara Zasada wraz ze starostą Krzysztofem Lisem. Pierwszą część wydarzenia stanowił pokaz talentów wokalno-tanecznych. W jego trakcie wystąpiły m.in. zespół szkolnych cheerleaderek Dziewczyny na medal, grupa wokalno-teatralna Mali artyści oraz zespół taneczny Brzechwianie, odbył się również pokaz taneczny na wózkach oraz improwizacja ruchowa zespołów edukacyjno-terapeutycznych.

Po pokazach artystycznych małe biegi przełajowe rozpoczęły część sportową. W wyścigach udział wzięli wszyscy uczniowie podzieleni na kategorie wiekowe, a najlepsi otrzymali medale i nagrody z rąk naszych gości wydarzenia. Ponadto, na boisku szkolnym dzieci mogły wziąć udział w różnorakich konkurencjach sprawnościowych: strzelaniu z pistoletu wodnego, jeździe na rowerze i hulajnodze, pokonywaniu przeszkód na torze sprawnościowym czy też w układaniu statku pirackiego z puzzli. Poza oficjelami, w święto SOSW zaangażowali się również przyjaciele placówki z Sanepidu oraz Komendy Powiatowej Policji. A w międzyczasie można było też chociażby wziąć udział w warsztatach plastycznych, skorzystać z dmuchańców, pozwolić pomalować sobie twarz czy wykonać tatuaż (oczywiście z motywem morskim!). Nie zapomniano również o poczęstunku, zarówno ciepłym jak i słodkim.

Dziękujemy Urzędowi Miasta Szczecinek oraz OSiR-owi w Szczecinku za dofinansowanie i pomoc w organizacji imprezy – dodają na koniec organizujący imprezę przedstawiciele szczecineckiego SOSW oraz działającego w placówce klubu sportowego UKS Victoria.

Foto: SOSW w Szczecinku