Strona główna Szczecinek Nietypowe kontrole drogowe

Nietypowe kontrole drogowe

Na ulicach Szczecinka pojawił się dziś specjalny, liczny patrol Policji. Funkcjonariusze szczecineckiej drogówki wraz z męską częścią uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku wspólnie postanowili uczcić Dzień Kobiet.

Tak w skrócie można byłoby przedstawić, to co działo się od samego rana na ulicach Szczecinka. Dzięki owocnej współpracy, uczniowie szczecineckiej podstawówki mogli z bliska przyjrzeć się służbie policjantów z Ogniwa Ruchu Drogowego z KPP w Szczecinku, a tym samym aktywnie uczestniczyć w kontroli drogowej. Dla wielu kierujących takie sytuacje są bardzo stresujące ale doprawione uczniowskim uśmiechem, ciepłym słowem i życzeniami okazywały się wspaniałym antidotum. Kontrola policyjna dzisiejszego dnia dla wielu kobiet była sporym zaskoczeniem, zwłaszcza że kończyła się dość nietypowo: każda z pań z okazji swojego święta otrzymała symbolicznego tulipana oraz życzenia.

W trakcie rozmów z policjantami uczniowie dowiedzieli się, że oprócz przestrzegania przepisów bardzo ważna jest kultura jazdy, a powtarzana teza, że kobieta a za kółkiem to katastrofa to stereotyp. Jak wskazują policyjne statystyki, w roku 2023 na terenie powiatu szczecineckiego doszło do 31 wypadków, a tylko w 5 z nich kobiety były sprawcami zdarzeń. Jeśli chodzi o sprawców kolizji drogowych to i tutaj panie mogą się poszczycić bardzo dobrymi wynikami. Kobiety spowodowały 92 kolizje drogowe na 473, które odnotowali policjanci ze szczecineckiej drogówki. Podsumowując można śmiało powiedzieć, że kobiety jeżdżą ostrożniej i rzadziej decydują się na ryzykowne zachowania na drodze.

Choć działania szczecineckiej drogówki już się zakończyły Dzień Kobiet trwa nadal. Dla wszystkich pań w dniu ich święta przekazujemy najserdeczniejsze życzenia – nie tylko od policjantów ruchu drogowego!

Info: st. asp. Anna Matys