Strona główna Szczecinek PiS, Konfederacja i bezpartyjni powalczą razem

PiS, Konfederacja i bezpartyjni powalczą razem

Lokalne ugrupowania prawicowe wespół z osobami bezpartyjnymi postanowiły zjednoczyć siły w walce o miejscowy samorząd. Powołany w tym celu komitet Przyjazny Szczecinek – Wspólny Dom wystawi również swojego kandydata na urząd burmistrza. Za nami pierwsze publiczne wystąpienie Wojciecha Stypy w tej roli.

Dziś poznaliśmy główne założenia przyświecające idei połączenia m.in. lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, Konfederacji czy też poglądowo zbieżnych kandydatów bez partyjnej legitymacji. Chcielibyśmy wrócić do tej idei samorządności gdzie to mieszkańcy są najważniejsi, kiedy ich głos jest wysłuchiwany i problemy przez nich wskazywane są w pierwszej kolejności rozwiązywane – mówiła w trakcie porannego briefingu Małgorzata Golińska, poseł na Sejm RP.

Z kolei nawiązujący do własnych doświadczeń Wojciech Stypa zapewniał: Zrobię wszystko, by nasze dzieci i wnuki patrzyły na Szczecinek jak na swoje miejsce na ziemi. Wspólnie stwórzmy warunki, by chciały tutaj wracać. Kandydat na najwyższe stanowisko nad Trzesieckiem obiecał również wprowadzić udogodnienia dla szczecineckich przedsiębiorców oraz liczne zmiany infrastrukturalne, mające na celu obniżenie kosztów życia w mieście.

Wojciech Stypa wciąż jeszcze jest radnym miejskim kadencji 2018-2024, w której reprezentuje ruch obywatelski Razem dla Szczecinka. Oprócz pochodzenia z rodziny silnie związanej z samorządnością, ciekawostką w jego życiorysie są liczne sukcesy sportowe w niezwykle wymagającej zarówno fizycznie jak i mentalnie dyscyplinie: dziesięcioboju lekkoatletycznym.