Strona główna Szczecinek Plaga nietrzeźwych za kółkiem

Plaga nietrzeźwych za kółkiem

Każdego tygodnia szczecineccy mundurowi konsekwentnie eliminują z ruchu drogowego nieodpowiedzialnych kierowców. To właśnie takie osoby, które pomimo policyjnych apeli o zachowanie trzeźwości za kierownicą czy też świadomości czyhających konsekwencji karnych, łamią wszelkie zasady stwarzając zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

W miniony weekend policjanci ze Szczecinka zatrzymali aż trzech kierujących, którzy usłyszeli zarzuty prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości. Pierwszego zatrzymania dokonali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem. 43-letni mieszkaniec gminy Szczecinek prowadził swój samochód mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Dzięki godnej naśladowania postawie obywatelskiej, policjanci z drogówki dokonali wkrótce kolejnego zatrzymania. Tym razem dzięki spostrzegawczości i natychmiastowej reakcji pracowników stacji paliw doszło do udaremnienia dalszej jazdy 53-letniemu kierującemu. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

W sobotę mundurowi zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. Tym razem kierujący Fordem w chwili kontroli trzeźwości miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas kontroli w policyjnych systemach okazało się również, że 39-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mężczyźni za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a mundurowi konsekwentnie podejmują działania, które mają udaremnić dalszą jazdę kierującym na tzw. „podwójnym gazie”.

Mundurowi ze Szczecinka apelują: Piłeś! Nie jedź! – Widzisz? Reaguj!

Info: st. asp. Anna Matys