Strona główna Szczecinek Podium na rozpoczęcie sezonu

Podium na rozpoczęcie sezonu

Ostatnie występy szczecineckiego pingpongisty Antoniego Biedziuka zdecydowanie potwierdzają, że należy on do ścisłej krajowej czołówki w swojej kategorii wiekowej, nie tylko wśród osób z niepełnosprawnością.

W ostatni weekend tenisista stołowy znad Trzesiecka reprezentował podkarpacki klub Jezioro Tarnobrzeg w I Grand Prix Polski Osób z Niepełnosprawnością, które odbyło się w Centrum Szkolenia PZTS im. A. Grubby w Gdańsku. Startujący w kl. 9 zawodnik rywalizował wśród 163 uczestników i w swoim pierwszym starcie w sezonie od razu zameldował się na podium, zajmując jego najniższy stopień. W zawodach wystartowało 9 zawodników tarnobrzeskiej ekipy, którzy zdobyli łącznie aż 8 medali (1 złoty, 4 srebrne i 3 brązowe) oraz jedno miejsce tuż za podium.

Centrum PZTS na Meissnera, to moje ulubione miejsce do grania, gdzie czuję się znakomicie – podkreśla Antoni Biedziuk, jednocześnie dodając – Turniej od początku układał się po mojej myśli i praktycznie bez problemów dotarłem do strefy medalowej. W półfinale zmierzyłem się z aktualnym Mistrzem Polski Romanem Czarnieckim (Spin Bożejowice), gdzie po widowiskowym meczu musiałem uznać jednak jego wyższość. Pomimo porażki, jestem zadowolony ze swojej gry.

Ostatecznie w turnieju zwyciężył Paweł Konstantyn (Bronowianka Kraków) przed wspomnianym już Romanem Czarnieckim. Antoni Biedziuk oraz Dariuszem Ściganym (Start Radom) zajęli miejsce trzecie ex aequo.