Strona główna Szczecinek Pokonała starsze rywalki, zdobyła tytuł i otrzymała powołanie

Pokonała starsze rywalki, zdobyła tytuł i otrzymała powołanie

Położony nad Wisłą Grudziądz, jak już wcześniej zapowiadaliśmy, jest w ten weekend miejscem rozgrywania Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce „Sprawnych Razem”. Szczecinek w kujawsko-pomorskim godnie reprezentowały zawodniczki UKS Victoria, na co dzień uczennice miejscowego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Brzechwy.

Złoto w biegu na 100 metrów (i tym samym tytuł Mistrzyni Polski) zdobyła Maja Kuchar. Sukces naszej reprezentantki jest tym większy, jeśli się weźmie pod uwagę, że przyszło jej rywalizować w swojej kategorii z zawodniczkami o 3 lata starszymi! Co więcej, wynik młodej zawodniczki (13,72 s.) okazał się na tyle spektakularny, iż Maja z miejsca została zakwalifikowana do kadry Polski w lekkiej atletyce „Sprawnych Razem”.

Warto również dodać, że nasza druga zawodniczka – Wiktoria Hryniewicz – po bardzo zaciętej walce – zajęła czwarte miejsce w biegu na 800 metrów, co również jest świetnym osiągnięciem. Zarówno obu biegaczkom, jak też ich trenerom – Katarzynie Wilczyńskiej i Pawłowi Czupielowi – gratulujemy sukcesów!