Strona główna Szczecinek Polacy podejmą Litwinów w Szczecinku

Polacy podejmą Litwinów w Szczecinku

Już za tydzień w Szczecinku rozegrany zostanie kolejny mecz międzypaństwowy. Tym razem reprezentanci Polski skrzyżują rękawice ze swoimi odpowiednikami z Litwy podczas Arena Pająk Fight Night. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona!

Odbywająca się w hali sportowej przy ul. Jasnej Gala Sportów Walki jest jednym z elementów zwycięskiego projektu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego przez KSW Szczecinek. W jego ramach powstaje również mural upamiętniający Krzysztof Pajewskiego, a także wystawa oraz pokaz filmów związanych z karierą sportową pioniera sportów walki nad Trzesieckiem.

W piątek, 5 kwietnia, punktualnie o godz. 19:00 zabije gong rozpoczynający pierwsze z 11 zaplanowanych starć w formule K-1, w trakcie których zobaczymy aż 8 zawodników szczecineckiego klubu. Zawody poprowadzi Łukasz Juras Jurkowski – pierwszy turniejowy mistrz KSW oraz współgospodarz polskiej edycji programu Ninja Warrior.

Bezpłatne wejściówki na galę można odbierać w kasie kina „Wolność” i w siedzibie KSW Szczecinek. Warto dodać, że podczas wydarzenia zbierane będą środki na rzecz Mikołaja Rosińskiego.