Strona główna Szczecinek Policjanci z powiatu mieli swoje święto

Policjanci z powiatu mieli swoje święto

P. Witczuk

W czwartkowe popołudnie w kinie „Wolność” odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji. Były gratulacje, awanse i wyróżnienia.

24 lipca 1919 roku, powołano Policję Państwową. Co roku tego dnia swoje święto mają policjanci z całego kraju.

W Szczecinku uroczystość miała miejsce w czwartek 21 lipca w kinie „Wolność”, którą poprzedził hymn państwowy.

W bieżącym roku nasza formacja obchodzi 104. rocznicę powstania. Korzystając z okazji, pragnę wyrazić serdeczne podziękowania i uznanie za bezcenną wartość, jaką Wy funkcjonariusze i pracownicy Policji wnosicie w życie mieszkańców naszego powiatu. Wartością, o której mówię, jest poczucie, że żyją w bezpiecznym kraju. Przede wszystkim chciałbym podziękować za dotychczasową trudną, odpowiedzialną i pełną poświęcenia służbę – powiedział na uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku inspektor Andrzej Dziemianko.

Głos zabrał także między innymi starosta szczecinecki Krzysztof Lis, który powiedział, że dziękuje policjantom za to wszystko, co dają sobą mieszkańcom powiatu. Wręczył też – podobnie jak zastępca burmistrza Maciej Makselon i poseł Radosław Lubczyk – kwiaty na ręce oficer prasowej szczecineckiej Policji, st. aspirant Annie Matys, która prowadziła całą uroczystość. Powiat postanowił wyróżnić dwóch policjantów: podkom. Kamila Nowackiego i asp. sztab. Mariusza Bociana.

Złotą odznakę „Zasłużony policjant” otrzymał: inspektor Andrzej Dziemianko.

Brązową odznakę „Zasłużony policjant” otrzymali starszy aspirant Marcin Dwojak i aspirant sztabowy Agnieszka Plaga.

Na stopień nadkomisarza Policji został mianowany Krzysztof Pałubicki.

Na stopień komisarza Policji mianowany został Juliusz Gołuński.

Na stopień aspiranta sztabowego Policji mianowani zostali: Józef Miosga, Marcin Gajdasik i Dawid Kuśpit.

Na stopień starszego aspiranta Policji: Jarosław Kwiatkowski, Arkadiusz Steffen, Marcin Szwałek, Krzysztof Wawrzyniak i Jakub Wojtowicz.

Na stopień aspiranta Policji: Piotr Bocheński, Daniel Nazarewski, Zbigniew Noga, Marcin Roszko, Michał Węcław i Ewelina Pałubicka-Kalinowska.

Na stopień młodszego aspiranta Policji: Karol Kowalik, Tomasz Nadziejko, Mariusz Zelewicz, Mariusz Roczniak, Sławomir Samborski.

Na stopień sierżanta sztabowego zostali mianowani: Maciej Balawender, Łukasz Gębski, Seweryn Kalinowski, Przemysław Romańczuk, Marcin Wesołowski i Grzegorz Wyciślak.

Na stopień starszego sierżanta: Grzegorz Bendza, Przemysław Gajewski, Paweł Głazowski, Barbara Kubacka, Anna Piórkowska, Maciej Zimny.

Na stopień sierżanta: Mateusz Brzóskiewicz, Jolanta Wesołowska.

Na stopień starszego posterunkowego: Marcin Cichecki, Adrian Sokołowski, Olaf Mikos.

Na zakończenie miłej uroczystości miejsce miał poczęstunek.