Strona główna Szczecinek Ponownie posprzątają świat

Ponownie posprzątają świat

W dniach 15-17 września 2023 r. przypada 30. finał ogólnopolskiej akcji Sprzątanie świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: Sprzątanie świata łączy ludzi. Zachęcamy zatem wszystkich do czynnego udziału w sprzątaniu naszej planety.

Sprzątanie Świata – Polska to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie „nieśmiecenia”, edukacja na temat odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Jak co roku Starostwo Powiatowe w Szczecinku angażuje się w organizację akcji Sprzątanie świata, poprzez koordynację i zachęcanie uczniów szkół i placówek oświatowych do przyłączenia się do niej. Dla podległych nam placówek oświatowych organizujemy worki i rękawiczki dla wszystkich uczniów oraz pracowników szkół, którzy chcą czynnie uczestniczyć w sprzątaniu naszego powiatu.

Udział w akcji Sprzątanie świata – Polska 2023 zadeklarowały wszystkie szkoły i placówki oświatowe dla których organem prowadzącym jest Powiat Szczecinecki. Do udziału w kampanii zgłoszono ponad 800 uczniów i wychowanków, którzy będą sprzątali teren w okolicach swoich jednostek. W Białym Borze sprzątaniem zostanie objęte całe miasto. Pamiętajmy jednak, aby dbać o środowisko każdego dnia, nie tylko w czasie akcji.

Info: Piotr Rozmus