Strona główna Szczecinek Przedszkolaki z Misia pobiegły „Sprintem do maratonu”

Przedszkolaki z Misia pobiegły „Sprintem do maratonu”

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego czego pragnie – słowa te wspaniale odnoszą się do ostatniej akcji sportowej w Przedszkolu Niepublicznym „Miś” – Sprintem do maratonu.

Doskonale wiemy, że dzieci mają niespożyte zapasy energii. Biegają, grają w piłkę, jeżdżą na rowerze. Są to świetne aktywności fizyczne dla młodego człowieka, a w naszym przedszkolu wychowujemy dzieci w sportowym duchu.

W dniach od 9 maja do 9 czerwca 2023 roku przedszkolaki, nauczyciele oraz rodzice wspólnie zbierali kilometry w akcji Sprintem do maratonu. Całe wydarzenie koordynowały Agata Podgórska i Justyna Wawrzonkowska – nauczyciele w/w przedszkola. Dnia 6 czerwca o godzinie 10:00 na starcie biegu w przedszkolu „Miś” stanęło 176 dzieci i 28 pracowników. W sumie przez cały miesiąc zebraliśmy 484 km i 6 m.

Oczywiście jak przed każdym biegiem odbyła się rozgrzewka, a na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal, a grupy dyplomy. Dzięki takim akcjom poszerzamy popularyzację biegów wśród dzieci, zachęcamy do zdrowego stylu życia i aktywnego spędzenia czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu.

Jest przecież takie przysłowie: czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci – da się zaobserwować, ze ludzie, którzy od małego byli aktywni fizycznie, tacy zazwyczaj pozostają. Dzieci uważnie obserwują swoich rodziców i ich naśladują. Wspólne, aktywne spędzanie czasu to najlepszy prezent, jaki możemy podarować swojemu dziecku, a pozytywne nawyki związane z aktywnym i zdrowym stylem życia na pewno zaprocentują na długie lata. Trzeba też pamiętać o tym, że sport uczy wytrwałości, hartuje charakter, uodparnia, uczy szacunku do własnego ciała, wygrywania, przegrywania i zasad fair play.

Info: Przedszkole Niepubliczne „Miś”