Strona główna Szczecinek Przetarg na dworzec unieważniony

Przetarg na dworzec unieważniony

Zgodnie z przewidywaniami, Urząd Miasta Szczecinek był zmuszony unieważnić drugi już przetarg na kompleksową modernizację kolejowego dworca. Podstawą faktyczną unieważnienia było przewyższenie z najniższą ceną kwoty, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – czytamy w uzasadnieniu ratusza.

Przypomnijmy, że w miniony piątek w ratuszu otwarto koperty z ofertami drugiego już przetargu. Miasto planowało na ten cel wydać sumę ok. 16 mln zł, uprzednio otrzymując dwie dotację na remont. Pierwsza z nich w wysokości 1,66 mln zł (z Narodowego Programu Inwestycji Lokalnych) miała posłużyć do wykonania remontu strefy pasażerskiej. Z kolei w Ramach Polskiego Ładu ratusz otrzymał aż 11,5 mln zł, za które mają zostać wykonane dużo bardziej skomplikowane roboty, m.in. remonty bądź wymiana: elewacji, krat, balustrad, fundamentów, piwnic, okien, drzwi, zdobień sufitowych, stropów, klatek schodowych oraz wszystkich instalacji. Ponadto, przebudowane mają być wnętrza, które zyskają nowe funkcje, zainstalowane zostaną 2 windy, a cały obiekt stać ma się przyjazny dla osób niepełnosprawnych.

W pierwszym postępowaniu do siedziby miejskich władz wpłynęła tylko 1 propozycja na astronomiczną sumę prawie 50 mln zł. Przedsiębiorstwo Usług Budowlanych LEŚ z Żydowa stanęło również do drugiego przetargu, tym razem wyceniając swoje usługi na blisko 44 mln zł. Dużo korzystniej prezentowała się druga z ofert – firma Kop Glazur z Turowa zaproponowała wykonanie modernizacji stacji za 23,8 mln zł. Suma ta okazała się ostatecznie również nie da zaakceptowania dla lokalnego samorządu.