Strona główna Szczecinek Rowerzysta z narkotykami

Rowerzysta z narkotykami

Foto: KPP w Szczecinku

Dzielnicowi podczas obchodu swoich rejonów służbowych zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Nikt się nie spodziewał, że zakończy się ona zarzutami i policyjnym dozorem.

Dzielnicowi ze szczecineckiej jednostki zatrzymali na ul. 1 Maja w Szczecinku do kontroli drogowej rowerzystę, który widząc policyjny radiowóz nerwowo oglądał się za siebie, sprawdzając co rusz gdzie jadą policjanci. Zachowanie mężczyzny nie umknęło uwadze mundurowych, którzy postanowili go skontrolować. 31-letni mieszkaniec Szczecinka zdenerwowany sytuacją kilkukrotnie poprawiał swoją kurtkę, w której chwilę później dzielnicowi ujawnili narkotyki w postaci marihuany.

Po sprawdzeniu miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli kolejne narkotyki o łącznej wadze ponad 150 gramów.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony na tym etapie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 31-latkowi zarzutu posiadania środków odurzających. Prokurator rejonowy właśnie zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem, grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Info: st. asp. Anna Matys

Foto: KPP w Szczecinku