Strona główna Szczecinek Saksofoniści z całego świata nad Trzesieckiem

Saksofoniści z całego świata nad Trzesieckiem

Od poniedziałku (22 sierpnia) trwają XIX Międzynarodowe Warsztaty Saksofonowe, które już na stałe zapisały się w kalendarz szczecineckich wydarzeń. Dźwięki kilkudziesięciu złotych instrumentów ponownie zabrzmiały przy ratuszu. Orkiestra zagrała pod dyrekcją znakomitego muzyka – Geralda Preinfalk’a.

Mieszkańcy oraz turyści spędzający ostatnie dni wakacji w naszym mieście mogli usłyszeć takie utwory jak m.in.:  „Lux aeterna” Edwarda Elgar’a, „A Remark You Made” Joe Zawinula, czy „Fantasy” autorstwa grupy Earth, Wind & Fire.

To jednak nie jedyny koncert saksofonistów:

      • 27 sierpnia (sobota), godz. 20:00 – Kościół pw. NNMP w Szczecinku
      • 28 sierpnia (niedziela), godz. 14:00 – Aula Szkoły Muzycznej w Szczecinku

Saksofon zbudowany został w roku 1840 przez Adolfa Saxa. Instrument zyskał dużą popularność; początkowo we Francji, następnie w Ameryce Północnej. Posiada on dziewięć odmian od tych najniżej brzmiących (subkontrabasowe), aż po te najwyżej brzmiące (soprillo). Większość z nich można było usłyszeć podczas dzisiejszego koncertu na Placu Wolności, który poprowadził Włodzimierz Piesiak – szczecinecki saksofonista. Organizatorem warsztatów jest Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne, które otrzymało w tym roku wsparcie na zorganizowanie przedsięwzięcia od Miasta Szczecinek oraz Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Szczegóły dotyczące pozostałych dni warsztatów prezentujemy pod fotorelacją.