Strona główna Szczecinek Środa pod znakiem jazzu

Środa pod znakiem jazzu

Już jutro w szczecineckim Zamku Książąt Pomorskich będziemy mieli okazję posłuchać świetnego jazzu. W sali konferencyjnej CK Zamek wystąpi Anna Gadt Quartet (z programem Hope is an Anchor), a jako support na scenie zaprezentuje się trio Funky Bomba. Wstęp na startujące o godz. 19:00 wydarzenie jest bezpłatny, a na cały cykl koncertów Jazzowe Pomorze Zachodnie zaprasza Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Anna Gadt to improwizująca wokalistka jazzowa i autorka muzyki. W swoim dorobku ma siedem autorskich płyt, a jej twórczość jest synonimem emocji, ekspresji oraz wyobraźni wokalnej w najlepszym tego słowa znaczeniu. Koncertowała m.in. we Francji, Niemczech, Szwajcarii, Łotwie, Litwie, Słowacji i oczywiście w Polsce, m.in.: na festiwalu Jazz Jamboree, Jazz Juniors, Jazz Jantar oraz Jazz nad Odrą. Jest laureatką Grand Prix międzynarodowego konkursu muzyków śpiewających – Jazz Struggle (nagrodę otrzymała z rąk przewodniczącego jury – Billy’ego Harpera). Jest też liderką kwartetu oraz tria Renaissance. W swojej karierze współpracowała m.in. z Markusem Stockhausenem, Liberty Ellmanem, Pawłem Mykietynem. Była trzykrotnie nominowana do nagrody muzycznej Fryderyk w kategorii Debiut Roku, Artysta Roku oraz Album Roku.

Z kolei Anna Gadt Quartet to kwartet wyjątkowych muzycznych osobowości, w którym obok liderki grają artyści najwyższej klasy: Mateusz Kołakowski (fortepian), Maciej Garbowski (kontrabas) oraz Krzysztof Gradziuk (perkusja).

FUNKY BOMBA TRIO COLLECTIVE PROJECT to zaś trzech młodych artystów (Mateusz Tomiak, Kosma Góra i Kacper Kaczyński), których łączy zamiłowanie do modern fusion jazzu. Muzyka Funky Bomby to matematyczne, progresywne, modernistyczne jazz fusion z elementami rocka i hip hopu. Grają kompozycje Mateusza oraz utwory swoich idoli. Zespół istnieje od kwietnia 2022 i zdążył w ty czasie zdobyć kilka prestiżowych wyróżnień, m.in. Grand Prix ogólnopolskiego konkursu Czary Gitary w Świdwinie, Grand Prix międzynarodowego konkursu KraCamera JAZZ w Krakowie, I miejsce w konkursie Junior Jazz Festival w Wadowicach.

Organizatorem cyklu koncertów jest Pomorze Zachodnie Współorganizatorami wydarzenia są Samorządowa Agencja Promocji i Kultury w Szczecinku oraz agencja Koncerty.com.