Strona główna Bez kategorii Statki na Trzesiecku. Sezon wakacyjny czas zacząć

Statki na Trzesiecku. Sezon wakacyjny czas zacząć

Sławomir Włodarczyk

Jak już pisaliśmy na początku czerwca dziś, w najbliższą sobotę (27 czerwca) Szczecinecka Biała Flota rozpocznie wakacyjny sezon na jeziorze Trzesiecko. W samo południe od pomostu zamkowego w pierwszy regularny rejs tego lata odbije statek spacerowy „Księżna Jadwiga”. To już oficjalny start sezonu żeglugowego na szczecineckim jeziorze.

Statki „Księżna Jadwiga” i „Bayern” bedą do naszej dyspozycji codziennie – do 30 sierpnia. Codziennie też wypłyną w pięć rejsów.

Ceny biletów? Bez zmian. Bilet jednorazowy kosztuje obecnie 30 zł, ulgowy 20 złotych. Mając Kartę Mieszkańca „Mój Szczecinek” – do okazania – przy zakupie biletu zapłacimy 25 zł. 
Drewniany „Bayern”, sprowadzony z Bawarii w roku 2006 został zwodowany w okresie międzywojennym w roku 1923, w roku 1961 przeszedł gruntowny remont. Dziś zabiera na pokład 54 pasażerów. 
Rok później sprowadzono do Szczecinka z tego samego alpejskiego jeziora Tegensee znacznie większy, metalowy statek, który w Niemczech pływał jako „Gertraud”. Twarda nazwa okazała się nie do przyjęcia i nad Trzesieckiem spacerowca przemianowano na „Księżnę Jadwigę”. Łódź została zbudowana w 1967 roku, ale w Szczecinku przeszła gruntowany remont i przebudowę – m.in. na dachu zbudowano pokład słoneczny. „Księżna” i może pomieścić 142 osoby. 

GRYF.tv/BPiKSUM