Strona główna Szczecinek STO i Elka ponownie najlepsze w Perspektywach

STO i Elka ponownie najlepsze w Perspektywach

Podobnie jak przed rokiem, Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO jest najlepszą szkołą powiatu szczecineckiego w tegorocznym rankingu Perspektywy 2024 oraz 10. placówką w województwie. Najlepszą placówką publiczną po raz kolejny okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Elżbiety.

Uzyskany przez Społeczną wynik pozwolił wyróżnić szczecinecką szkołę po raz kolejny tarczą tego prestiżowego przedsięwzięcia, ponownie w kolorze srebrnym. Popularna Elka była z kolei tak samo jak 12 miesięcy temu 13. placówką w województwie, ale zdobytą przed rokiem brązową odznakę tym razem zamieniła na srebrną.

Organizowany od 25 lat Ranking Liceów i Techników oparty jest wyłącznie na zewnętrznych źródłach danych, które pochodzą z okręgowych komisji egzaminacyjnych, komitetów głównych olimpiad i Systemu Informacji Oświatowej (SIO). Zestawienie tworzone jest głównie z myślą o uczniach ostatnich klas szkół podstawowych, przed którymi coraz bliżej wybór kolejnego etapu edukacji.

Trzecie miejsce w tegorocznej klasyfikacji w powiecie szczecineckim zajęło zajęło II Liceum Ogólnokształcące z Zespołu Szkół nr 1 im. KEN (25. miejsce w województwie). Zdobywca najniższego stopnia podium sprzed roku – I Liceum Ogólnokształcące im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze – nie było w tym roku klasyfikowane. W rankingu zabrakło też po raz kolejny Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego – do popularnego Katolika uczęszcza zbyt mało uczniów aby mógł być brany pod uwagę w rankingu. Przypomnijmy, że jeszcze w 2017 roku placówka również mogła poszczycić się przyznaniem srebrnej tarczy.

W rankingu techników znalazły się 3 placówki z powiatu szczecineckiego. Na 5. pozycji zestawienia wojewódzkiego znalazło się technikum w Zespole Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku, na 33. miejscu sklasyfikowano technikum w Zespole Szkół nr 2 w Szczecinku im. Warcisława IV, zaś 49. miejsce należy do Zespołu Szkół Technicznych.

  • Ranking liceów: link
  • Ranking techników: link